Spoznajte Kysuce

Región Kysuce vás očarí jedinečnou prírodou a výnimočnými zážitkami. V celom regióne nájdete množstvo turistických a cykloturistických trás, viaceré kultúrne pamiatky a športové strediská, v ktorých si vychutnáte letnú a zimnú sezónu.

turistika kysuce trojmedzieTrojmedzie

Z obce Čierne sa môžete vybrať na Trojmedzie - je to miesto, kde sa stretávajú hranice Slovenska, Poľska a Česka. Dostanete sa k nemu zo železničnej zastávky "Čierne, zastávka", z ktorej budete po zelenej značke pod most Valy a následne po žltej značke vedúcej k cieľu. Trasa je vhodná pre pešiu turistiku aj na bicykli. Z miesta sa potom môžete vybrať za hranice do Čiech alebo do Poľska.

bystricka cyklomagistrala kysuceKysuce na bicykli

Nadšenci cykloturistiky sa môžu z obce vybrať na na bicykli napr. smerom na Svrčinovec do lokality Tri kopce. Na bicykli si dosýta užijete aj trasu opačným smerom na Skalité. Odporúčame trasu vedúcu okolo Skalitého, ktorá vám ponúkne úžasné výhľady na okolie.

lyzovanie kysuceUžite si lyžovačku a bežkovanie

Stredisko Snowparadise Veľká Rača (cca 18 km) si môžete vychutnať lyžovačku na niekoľkých upravených zjazdovkách. Počas zimnej sezóny sú pripravené aj zjazdovky v Športcentre v Oščadnici. Priaznivci bežkovania môžu využiť viaceré bežkárske trasy.

lyzovanie kysucePrírodný unikát v osade Megoňky

Na nezvyčajné skalné gule sa môžete ísť pozrieť do osady Megoňky v Čadci. Ich pôvod doteraz nie je známy a aj preto ide o prírodnú raritu nielen v Európe, ale aj vo svete. Ojedinelé nálezisko je súčasťou komplexu geopark Megoňky - Šance.

orloj stara bystricaSlovenský orloj

Ak chcete vidieť jedinečný Slovenský orloj, zavítajte do Starej Bystrice vzdialenej cca 27 km. Orloj sa nachádza na zrekonštruovanom Rínku sv. Michala a predstavuje najväčšiu drevenú sochu na Slovensku. V jeho výklenkoch môžete vidieť bronzové plastiky historických osobností, no upúta vás aj ciferník (astroláb) zobrazujúci fázy dňa.

vychylovka skanzenSpoznajte históriu

Za návštevu stojí Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke vzdialené (cca 37 km). Môžete si v ňom pozrieť tradičné hospodárske a obytné stavby a oboznámiť sa s ľudovou architektúrou a životom, ktorý viedli v minulosti.